Czytamy „Miłość z Tik Toka”

Główny bohater odkrywa tajemnice szkolnych tiktokerów, fałszywych związków, intryg i wszelkich czynności, które cieszą się popularnością w sieci. Pogoń za popularnością ma jednak swoją cenę. Maks i Bazyl, pomimo że pochodzą z różnych światów, muszą mierzyć się z podobnymi problemami – poczuciem braku prawdziwej akceptacji i miłości. Niestety wszystko, co dotyczy mediów społecznościowych, jest udawane.

Ta historia to opowieść m.in. o granicach: swoich i innych osób.

Anna Jurek tak o tym pisze: Granice to obszary naszego komfortu w kontakcie z innymi. Związane są z bliskością innych osób, ich zachowaniem, dotykiem, słowami, które do nas kierują. Różne osoby mają różne granice, które zmieniają się z wiekiem i życiowym doświadczeniem.

Posiadanie zdrowych granic to doskonały punkt wyjścia do bycia w fajnych relacjach z fajnymi ludźmi. To umiejętność mówienia „tak”, „nie” lub „może” konkretnej osobie lub osobom w konkretnej sytuacji. To świadomość, że Twoje dobre samopoczucie, komfort, bezpieczeństwo są ważne. To poczucie, że Ty jesteś ważna i ważny. To także świadomość i poczucie, że granice innych są ważne, i że także zasługują na szacunek.

Bez tego trudno stworzyć dobre relacje: przyjacielskie, romantyczne, czy seksualne.

Tekst powstał przy okazji wydania książki „Miłość z Tik Toka” Magdaleny Pioruńskiej @perseidy_seria