O przyjaźni i miłości, która wydarzyła się w El Paso

Serdecznie zapraszamy na live wokół książki „Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata” Benjamin Alire Sáenz, zdobywcy Pen/Faulkner Award za najlepszą amerykańską książkę prozatorską. Niezwykła opowieść o rodzinie i przyjaźni!

„Byłem zagadką dla samego siebie.”

 Przed nami pytania jak wyzwania:
🎯  Jakie tajemnice wszechświata chciałybyśmy i chcielibyśmy odkryć?
🎯 Czy sami dla siebie jesteśmy zagadką? I jak ją rozwiązać?
🎯 Czy dzieci zawsze są zagadką dla rodziców i odwrotnie?
🎯  Jak rozpoznać przyjaźń, a jak miłość i czy tak bardzo się od siebie różnią?

„- A o jakie stanowisko się ubiegam?
– Najlepszego przyjaciela.
– Myślałem, że tę robotę już mam.
– Nie bądź taki pewny, ty arogancki sukinsynie. – Wymierzył mi kuksańca. Niezbyt mocno, ale też nie za lekko.”

Więcej o książce: www.weneedya.plW rozmowie udział wezmą:
Aleksandra Dulas, edukatorka i seksuolożka kliniczna, wspiera młode transpłciowe osoby w poszukiwaniu swojego ja. Słucha ich, wspólnie z nimi szuka specjalistów/ek, którzy mogą ich wesprzeć, jeśli zdecydują się na tranzycję, rozmawia z ich rodzicami.
Łukasz Chmara jest redaktorem prowadzącym i szefem marki We need YA, które wydaje Felixa. Czytanie i dyskusje na temat książek dla
młodzieży (i nie tylko) to jego codzienność. Spędza życie w social mediach, choć udaje, że wcale nie. Uczy się wielu języków obcych, a resztę
swojego wolnego czasu przeznacza na zgłębianie wiedzy z dziedziny psychologii i antropologii kulturowej. Znany również jako @talkincloud.
Anna Jurek, edukatorka seksualna i filozofka, na co dzień pracuje z młodzieżą i dorosłymi. Tak zachwycona książką, że opowiada o niej na spotkaniach z przyjaciółmi, poleca bibliotekarkom i bibliotekarzom, od września będzie ją polecać młodzieży na zajęciach. 

Zapraszamy 27.08. od godz. 19.00 na FB Fundacji SPUNK i Wydawnictwa We need YA.