Wstęp do dociekań filozoficznych, szkolenie

Zapraszamy na szkolenie, dzięki któremu zdobędą Państwo podstawową wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia zajęć z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi metodą dociekań filozoficznych stworzoną przez prof. Mathew Lipman z The Institute for Advancement of Philosophy for Children (IAPC) w Montclair State University w USA.

⏰ Szkolenie odbędzie się w dniach 27 – 28.06.2020, w godz. 10.00 – 17.00 w formie online. Pracować będziemy na platformie Zoom, osoby zapisane otrzymają link w oddzielnym mailu.

Program obejmuje:
🔹27.06.2020 (sob.): teoretyczne założenia dociekań filozoficznych, rola dialogu w dociekaniach, myślenie pytajne, waga pytań w procesie filozofowania, warsztat z dociekań filozoficznych.
🔹28.06.2020 (ndz.): rola osoby prowadzącej w dociekaniach, style i różnice w prowadzeniu dociekań, łączenie perspektywy globalnej i antydyskryminacyjnej w metodzie, dwa warsztaty z dociekań filozoficznych.

🧠 Szkolenie obejmuje: uczestnictwo w warsztacie oraz konieczność przesłania 2 scenariuszy warsztatów w wybranych przez siebie obszarach tematycznych 📄

📚 Otrzymają Państwo także bibliografię, zamierającą spis książek, animacji i wystąpień, dotyczących założeń i wartości, na których opiera się metoda prowadzenia dociekań filozoficznych.

👉 Zgłoszenia i potwierdzenia wpłat przyjmujemy mailowo do 22.06.2020 na adres fundacja@spunk.pl z dopiskiem w tytule: Wstęp do dociekań filozoficznych.
👉 Cena: 350 zł, płatna przelewem do 22.06.2020 na konto: 17 1750 0012 0000 0000 3823 8361 BNP Paribas. Po dokonaniu przelewu proszę potwierdzić go mailowo.

☎️ Dodatkowych informacji udzielamy mailowo pod adresem: fundacja@spunk.pl lub telefonicznie pod numerami:
881 914 430 – Filip Jach; 661 143 076 – Anna Jurek.

Osoby prowadzące:
🦸‍♀️ Anna Jurek – edukatorka i filozofka. Propagatorka programu „Filozofowania z dziećmi” autorstwa Matthew Lipmana, według którego prowadzi warsztaty z dziećmi. Odbyła szkolenie w zakresie Projektu Edukacji Filozoficznej ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ™ autorstwa Jarosława Spychały, licencja 1102-2016-KLLL. Dla Teatru Powszechnego prowadzi warsztaty filozoficzne po spektaklu „Ony” autorstwa Marty Guśniowskiej. W Teatrze Pinokio współtworzyła projekt „Włącz Teatr”, w ramach którego prowadziła grupę nauczycieli i warsztaty filozoficzne dla młodzieży. Efektem końcowym było stworzenie Bagażu doświadczeń, zbioru pomysłów i inspiracji rozwijających tematy podejmowane w spektaklu „Gdzie jest „Lailonia?” opartym na książce „13 bajek z Królestwa Lailonii dla małych i dużych” Leszka Kołakowskiego. W Muzeum Sztuki w Łodzi moderowała spotkania w ramach otwartego cyklu wykładów „Początek i koniec życia − aspekty etyczne i ich audiowizualne reprezentacje”. Absolwentka Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. Wiceprezeska Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK. Edukatorka seksualna i równościowa. Prowdzi profil na Instagramie pani.cogito.filozofuje. W 2017 r. otrzymała odznakę „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” za działalność na rzecz Miasta godną szczególnego uznania.

🦸‍♀️ Marta Gontarska – edukatorka, rzeczniczka i trenerka. W Towarzystwie Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA) prowadzi trzyletni projekt europejski „Razem rozwijamy kompetencje: europejskie sieci obywatelsko-uniwersyteckie na rzecz globalnej edukacji w zakresie migracji, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju we współzależnym świecie (InterCap)”. Doktorantka na Wydziale Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, gdzie przygotowuje badania z zakresu społecznego uczenia się dorosłych wokół organizacji pozarządowych i ruchów społecznych. W pracy trenerskiej i edukacyjnej wykorzystuje głównie dwie metody pracy oparte na dialogu: dociekania filozoficzne oraz otwarte przestrzenie dla dialogu i dociekań. Posiada certyfikat brytyjskiej organizacji SAPERE z metody dociekań filozoficznych dla dzieci i młodzieży (ang. philosophy for/with children). Współpracuje również z wieloma organizacjami w kraju i zagranicą, m.in. Instytutem Globalnej Odpowiedzialności (IGO), Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie, Fundacją Edukacja dla Demokracji, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji (ORE), Amnesty International, Concord Europe. Więcej na: https://krytykapolityczna.pl/ekspertki/ekspertki/marta-gontarska/

🦸‍♂️Filip Jach – doradca filozoficzny, trener i początkujący coach (Trener Mocy. Filip Jach). Ukończył filozofię na Uniwersytecie Łódzkim, obecnie studiuje także pedagogikę. Absolwent Rocznego Kursu Umiejętności Trenerskich i Pracy ze Światem Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces oraz Studium Zawodowego Trenera Zmiany Pracowni Coachingu NOVO, w takcie certyfikacji coachingowej. Od 2016 roku związany z Amnesty International, gdzie pełnił funkcję specjalisty ds. realizacji projektów edukacyjnych. Obecnie jest zatrudniony jako koordynator aktywizmu. Członek Stowarzyszenia Edukacji Filozoficznej „Phronesis” oraz Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Interesuje się psychoterapią i coachingiem.