Zajęcia z edukacji psychoseksualnej dla kl. 4 SP

Na prośbę rodziców Anna Jurek prowadziła warsztaty dla 4 kl. SP dotyczące tematów: Kim jestem? Dojrzewanie. Strefy psychologiczne, czyli kogo i jak blisko do siebie dopuszczam. Dzieci i rodzice byli bardzo zadowoleni po warsztatach. Zobaczcie sami.

Kim jestem?

Poruszane zagadnienia: Kim jestem? Moje miejsce w świecie. Jaką wartość mają różne role (dziecko, dziewczynka/chłopiec, córka/syn, przyjaciel/przyjaciółka), w których występuję? Co jest dla mnie najważniejsze w każdej z ról? Kim byłam/byłem? Kim będę? Kim chcę być?

Dojrzewanie

Poruszane zagadnienia: Co to jest dojrzewanie? Co się wtedy dzieje w ciele i w głowie? Czego mogę się spodziewać? Jak się przygotować? Jak sobie radzić z dojrzewaniem i nie zwariować? Rola języka w mówieniu o płciowości i seksualności człowieka.

Strefy psychologiczne, czyli kogo i jak blisko do siebie dopuszczam

Poruszane zagadnienia: Po co mamy emocje i uczucia? Przyjemne i trudne uczucia, jak sobie z nimi radzić?  Jakie mamy sfery bliskości? Kogo i jak blisko do siebie dopuszczam? Jak wyznaczać swoje obszary bliskości? O asertywności. Sfery nieprzekraczalne dla innych. Kiedy ma miejsce przemoc i jak jej przeciwdziałać?

Po zajęciach rodzice napisali: