Wspieranie rozwoju psychoseksualnego dziecka

Na zdjęciu: Alicja Długołęcka. Fot. Archiwum prywatne

Fundacja Nowoczesnej Edukacji SPUNK zaprasza na szkolenie dotyczące rozwoju psychoseksualnego dzieci, które poprowadzi dr n. hum. Alicja Długołęcka, pedagożka i edukatorka seksualna, autorka licznych książek dotyczących seksualności dzieci, młodzieży i dorosłych.

Będziemy miały i mieli okazję, aby zadać sobie kilka ważnych pytań:
– Co to znaczy rozwój seksualności i czym się różni od seksualizacji?
– Jak wspierać rozwój psychoseksualny dziecka, jako że seksualność stanowi integralną część nas samych?


– Jak dostosować swoje zachowania do faz rozwoju dziecka i jego potrzeb?
– Czym właściwie jest wspieranie seksualności u dziewcząt i chłopców?
– Jak nie przenosić na dzieci własnych problemów związanych z płcią?
Poznamy badania oraz fragmenty rozmów z dziećmi i nastolatkami na temat seksu. Alicja Długołęcka udzieli Państwu wskazówek, jak rozmawiać na ten temat. Nauczycielom podpowie kilka metod pracy z uczniami i uczennicami. Rodzicom doda pewności siebie.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo do dnia 16.11.2018 r. na adres fundacja@spunk.pl z dopiskiem w tytule: Szkolenie z Alicją Długołęcką. Cena: 250 zł, płatna przelewem do 19.11.2018 r. na konto: 17 1750 0012 0000 0000 3823 8361 Raiffeisen Polbank. Po dokonaniu przelewu proszę potwierdzić go mailowo.

Alicja Długołęcka – absolwentka Wydziału Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim, doktor nauk humanistycznych, prowadzi zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej w Wydziale Rehabilitacji w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od wielu lat zajmuje się edukacją psychoseksualną i seksualnością kobiet – prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim i Seksuologii Klinicznej w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej oraz Akademii Medycznej i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, autorką licznych książek i artykułów z tego zakresu m.in. podręcznika dla gimnazjalistów do „wychowania do życia w rodzinie” i monografii „Edukacja seksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach”oraz „Zwykłej książki o tym, skąd się biorą dzieci”. Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego. Na co dzień pracuje z klientami w zakresie edukacji psychoseksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie.