„Projekt wzmacniający dla dziewczynek Mamy Moc!”

Malala Yousafzai. Fot. UN, Flickr

Realizujemy projekt wzmacniajcy dla dziewczynek, bo wiemy, że bycie dziewczynką jest bardzo fajne, choć nie zawsze wydaje się to oczywiste, szczególnie w okresie dorastania. Z naszych rozmów i spotkań z młodzieżą wynika, że czasem trudno znaleźć powody do tego, aby być dumną z tego, że jest się dziewczynką. Czasem wydaje się, że bycie chłopcem jest łatwiejsze i fajniejsze, że chłopcom na więcej sie pozwala, usprawiedliwa ich łotrzykowskie zachowanie, zachęca do podejmowania ryzyka i nieustępliwego dążenia do celu. Nie chcemy oceniać co jest lepsze, czy bycie dziewczynką, czy bycie chłopcem.

Chcemy za to pokazać dziewczynkom, jak wiele jest opcji aby wyrażać i realizować siebie, jak dużo możliwości rozwoju przed nimi stoi, jaki jest potencjał w tym, że urodziły się dziewczynkami, a będą kobietami.

Nasze działania służą przede wszystkim wzmocnieniu poczucia własnej wartości, większej świadomości i dumy związanej z tym, kim jesteśmy, pokazaniu możliwości, kim i jakie możemy być, jeśli będziemy wytrwale dążyć do wyznaczonych celów, najlepiej przy wsparciu mądrych i pomysłowych koleżanek, przyjaciółek, starszych sióstr, mam, ciotek, babć i innych życzliwych kobiet, a także wspierających mężczyzn.

Tutj znajdziecie opis działań: Mamy Moc! — czyli co robimy

A tutaj harmonogram:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy także cykl znakomitych wystąpień dotyczących edukacji dziewczynek: TED Talks: The importance of_educating girls

 

 

 

Projekt finansowany ze środków zadania Miejski Program Mikrograntów
współfinansowanego ze środków Miasta Łodzi realizowanego przez Centrum OPUS.