Porozmawiajmy o aborcji

Co doradzić roztrzęsionej koleżance, która dzwoni i pyta, gdzie może kupić tabletki poronne? Co odpowiedzieć, gdy ktoś pyta, gdzie bezpiecznie przerwać ciążę? Jak wesprzeć kobietę, która dowiedziała się, że jej płód rozwija się niestandardowo i już teraz można stwierdzić wady rozwojowe?

Z takimi pytaniami mierzymy się ostatnio częściej niż byśmy chciały. Przy czym, każda sytuacja jest inna, bardzo stresująca i uwikłana w gorący spór o to, kiedy zaczyna się życie ludzkie i czy mamy prawo o nim decydować.

Zaprosiłyśmy dziewczyny z Aborcyjnego Dream Teamu, żeby zapytać je o to, z jakimi historiami kobiet, a może także mężczyzn, spotykają się w swojej pracy. Kto i w jakich sytuacjach dzwoni do nich po wsparcie? Jakiego rodzaju pomocy można od nich oczekiwać? Czego potrzeba kobietom, aby przeszły przez to doświadczenie w poczuciu, że dokonały dobrego wyboru?

Nie będziemy wchodzić na obszary filozoficzne. Zachęcamy jednak do tego, aby pomyśleć o tym, w którym momencie my sami się rozpoczęliśmy. To refleksja bardzo osobista, niemal intymna.
Interesuje nas natomiast, co zrobić, kiedy sytuacja nieplanowanej ciąży już się wydarzyła. Jakie są opcje? Jak mądrze wspierać nasze znajome, koleżanki, inne kobiety? Bez oceniania, z dużą życzliwością, zrozumieniem i szacunkiem.

Gościć będziemy: Karolinę Więckiewicz, Natalię Broniarczyk, Justynę Wydrzyńską z grupy Aborcyjny Dream Team.
Rozmowę poprowadzi: Anna Jurek z Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK.

Termin: 21.10.2018 (ndz), godz. 17 do Pop’n’art,
pl. Wolności 6.

Do zobaczenia!