SPUNK w plebiscycie Potęga Mocy

SPUNK w plebiscycie Potęga Mocy magazynu Kosmos dla Dziewczynek, w kategorii <Inicjatywy społeczne za ich MOC ORGANIZACJI, dzięki której w całej Polsce pojawiają się działania wspierające dziewczynki>

Można głosować na nas każdego dnia ! O tu: https://potegamocy.pl/#glosuj-moc-organizacji

A za co zostalismy nominowane i nominowani?

Za stworzenie wrażliwego na potrzeby dzieci i młodzieży, ale także (wcale nie mniej zagubionych „w tych sprawach”) rodziców – programu edukacji seksualnej; za specjalne projekty wzmacniające dla dziewczynek oraz za nieustającą od dekady działalność aktywistyczną – nie zawsze zauważaną, nie zawsze oklaskiwaną, ale zawsze konsekwentną.


Spunk to określenie na stan umysłu wykazujący entuzjazm, śmiałość, energię, odwagę, determinacje i motywację. W przygodach odważnej Pippi Pończoszanki „spunk” jest symbolem tworzenia nowych słów i nadawania im znaczeń, które same wymyślimy. To stwarzanie nowego świata.
Dwie odważne kobiety, razem z zespołem świetnych współpracowniczek i współpracowników, stworzyły program zajęć dydaktycznych o seksualności, rozwoju emocjonalnym i fizycznym – mocno osadzony w kontekście współczesnego świata rozgrywającego się synchronicznie na dwóch poziomach: rzeczywistym i wirtualnym. Program silnie podkreśla równość i partnerstwo w związkach, postuluje dostęp do rzetelnej wiedzy o antykoncepcji oraz umiejętności budowania poczucia własnej wartości i stawiania granic.
Dzięki staraniom Fundacji Nowoczesnej Edukacji Spunk, Łódź stała się miastem, w którym program edukacji seksualnej w szkołach jest wdrażany na mocy uchwały Rady Miejskiej.

Zapraszamy do głosowania!