Współpraca z Teatrem Powszechnym


Aleksandra Dulas i Anna Jurek zostały zaproszone przez Teatr Powszechny do prowadzenia warsztatów po spektaklach „Impreza”, brytyjskiego dramatopisarza i reżysera Johna Retallacka oraz „Dziewczyna jak ta” Evana Placeya.

W „Imprezie” Retallack porusza temat seksu. Czy to rzeczywiście temat tabu? Czy możliwe jest rozmawianie o nim bez skrępowania, by nie popaść w wulgarność lub hipokryzję? Czy dziś łatwiej nam o tym rozmawiać niż pokoleniu naszych dziadków lub pradziadków? I wreszcie: czy rzeczywiście dzisiejsza młodzież podchodzi do seksu bardziej otwarcie i beztrosko, traktując go jedynie w kategoriach zabawy?

Błysk, Klik, Tweet, Lajk i jesteś gwiazdą! Błysk, Klik, Tweet, Lajk i nie ma Cię! Internet daje możliwości. Inter-net może wszystko. „Dziewczyna jak ta” Evana Placeya to opowieści o presji jaką nowe technologie wywie-rają na młodych ludzi. Co nastolatki są stanie zrobić, by sprostać oczekiwaniom innych, by być zaakceptowanym, by być popularnym? Jakie zagrożenia czyhają na młodych ludzi w sieci i o tym, jak internetowy hejt potrafi zniszczyć człowieka. Ale to przede wszystkim opowieść o przyjaźni. Czy rzeczywiście przetrwa wszystko?

Spektakle są częścią cyklu „Dziecko w sytuacji” realizowanym przez Teatr Powszechny w Łodzi.

Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj: Sztuka rozmowy – artykuł w Mieście Ł