Łódzkie Targi Edukacyjne 2015

targi eduZ przyjemnością informuję, że w tym roku Fundacja SPUNK również zagości na Łódzkich Targach Edukacyjnych. Zainteresowanych zapraszam w dniu 06.03.2015r do sali konferencyjnej B na seminarium pt. „Gry edukacyjne i gamifikacja w procesie nauczania” już od godziny 13.00. Moderatorem dyskusji z udziałem prelegentów na temat gier i ich obecności w świecie rozrywki, edukacji i w życiu codziennym poprowadzi edukatorka Anna Jurek.

http://www.targi.lodz.pl/targi/281-xviii-lodzkie-targi-edukacyjne/4401-program-imprez-towarzyszacych/gry-edukacyjne-seminarium/

Tutaj natomiast polecamy kilka naszych ulubionych wystąpień z TED:

John Hunter mówi o tym, jak dzieci ze szkoły podstawowej rozwiązywały najważniejsze problemy na świecie. Poruszające.

Brenda Romero opowiada o grach pokazujących te fragmenty historii, które dotyczyły m.in. uprowadzenia czarnoskórych mieszkańców Afryki na potrzeby niewolnictwa w US, czy zagłady Żydów w czasie II wojny światowej. Żeby zrozumieć dramat tych wydarzeń, trzeba poczuć się jednym z ich uczestników.

W jaki sposób czas spędzony na grach może dać Ci dodatkowych 10 lat życia? To wypadkowa badań z zakresu nauk biologicznych, społecznych i matematyki, przekonuje Jane McGonigal. Wiarygodne i zaskakujące.