Ludzie Fundacji

Aleksandra DulasAleksandra Dulas – studiowała socjologię i etykę na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2004 tworzyła Fundację Jaskółka. Twórczyni projektów edukacyjnych, propagatorka edukacji obywatelskiej. Autorka programu edukacji seksualnej dla młodzieży. Prezeska Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK. Członkini Łódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Redaktorka naczelna Łódzkiej Gazety Społecznej Miasto. Dla Teatru Powszechnego prowadzi warsztaty po spektaklach  granych w ramach cyklu „Dziecko w sytuacji”. W 2017 r. otrzymała odznakę „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” za działalność na rzecz Miasta godną szczególnego uznania. Jej największą pasją jest dziennikarstwo i praca z młodzieżą.
Anna Jurek

Anna Jurek – absolwentka Wydziału Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. Propagatorka programu „Filozofowania z dziećmi” autorstwa Matthew Lipmana. Autorka programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Stworzyła autorski program edukacji seksualnej dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Wiceprezeska Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK. Współpracuje z Łódzką Gazetą Społeczną Miasto Ł, dla której przeprowadza wywiady. Dla Teatru Powszechnego prowadzi warsztaty po spektaklach  granych w ramach cyklu „Dziecko w sytuacji”. W 2017 r. otrzymała odznakę „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” za działalność na rzecz Miasta godną szczególnego uznania. Pasjonuje się boksem i Krav Maga.

Julian CzurkoJulian Czurko – edukator seksualny, doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego, historyk sztuki i kulturoznawca. Prezes Fundacji Rokoko (www.rokoko.org.pl), realizujący jej misję wspierania kultury poprzez edukację, badania oraz coaching. Animator kultury działający w Stowarzyszeniu Literackim im. K.K. Baczyńskiego także jako Sekretarz. Koordynator autorskich projektów edukacyjnych i kulturalnych, w tym projektu Kultura Coachingu.
Damian GraczykDamian Graczyk – edukator seksualny, trener antydyskryminacyjny i genderowy. Prezes Fabryki Równości, organizacji kulturalno-edukacyjnej LGBT. Współkoordynował grupę lokalną Kampanii Przeciw Homofobii Łódź i festiwal Maraton Równości, organizator Drugiego i Trzeciego Marszu Równości w Łodzi (2012, 2013) i dziesiątej łódzkiej Manify. Na antenie Studenckiego Radia „Żak” Politechniki Łódzkiej prowadzi m.in. Radio Fabrykę – cotygodniową audycję nt. mniejszości seksualnych i praw człowieka.
Kinga KarpKinga Karp – edukatorka seksualna, absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, trenerka antydyskryminacyjna, aktywistka na rzecz przeciwdziałania nierównościom społecznym i przemocy. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (www.tea.org.pl) Prowadziła w Łodzi grupę wsparcia dla rodziców osób nieheteroseksualnych.
Weronika JóżwiakWeronika Jóźwiak – edukatorka seksualna, z wykształcenia antropolożka kultury, szczególnie zainteresowana kulturową koncepcja płci, pojęciem męskości i konsekwencjami. Zawodowo związana z łódzkimi organizacjami pozarządowymi: koordynatorka i pomysłodawczyni projektów zgierskiej gazety niezależnej Zgrzyt i edukacji obywatelskiej Zagraj w miasto. Zaangażowana w Kooperatywę Spożywczą w Łodzi.
Ida Mickiewicz-FlorczakIda Mickiewicz–Florczak – pedagożka ze specjalnością: edukacja specjalna. Trenerka z zakresu: umiejętności interpersonalnych i komunikacji, interwencji kryzysowej, a także z zakresu technik wizualizacyjnych i relaksacyjnych oraz psychosomatyki. Arteterapeutka. W Fundacji opiekuje się stroną internetową i odpisuje na maile zaufania.
Joanna TarnowskaAsia Tarnowska – edukatorka seksualna, absolwentka Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Fotografii. Pracowała jako dziennikarka i fotoreporterka w kraju i zagranicą. Współpracowała m.in. z białoruską organizacją pozarządową „Trzeci Sektor”, przygotowując materiały do audycji radiowych oraz internetowego wydania gazety „Tvoj Styl”. W Fundacji zajmuje się oprawą fotograficzną wszelkich wydarzeń eventowych.
  Marcin Zaród – członek Zarządu, fizyk polimerów, pracownik Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN w Łodzi, członek łódzkiego zespołu Krytyki Politycznej, popularyzator wiedzy z zakresu inżynierii, matematyki i fizyki.
  Joanna Filipczak-Zaród – absolwentka Psychologii Zdrowia i Klinicznej na Uniwersytecie Łódzkim i dyplomowana mediatorka cywilna, karna, rodzinna i w sprawach nieletnich. Studentka Seksuologii Klinicznej na SWPS. Pracuje z dorosłymi i młodzieżą, prowadzi warsztaty i zajęcia grupowe dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Bierze udział w projektach finansowanych rzecz Wydział Zdrowia i Wydział Edukacji UMŁ.

Michał Maciejak – absolwent prewencji patologii i zagrożeń społecznych oraz profilaktyki i animacji społeczno-kulturalnej. Od 2010 roku współpracuje z placówkami wsparcia dziennego, Instytutem Psychologii Mitu, Centrum Edukacji i Profilaktyki, Stowarzyszeniem Epsilon, a obecnie z Fundacją Nowoczesnej Edukacji SPUNK, Małopolskim Centrum Profilaktyki oraz Centrum Rozwiązaniu Problemów Społecznych. Od 2014 roku przeprowadził ponad 2500 godzin warsztatów, z czego ponad 1900 dramą, jako metodą wiodącą. W czasie wolnym: poeta, aktor teatru forum odnajdujący się także w górach, książkach i przy dobrym espresso.

Barbara Michalska – absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi: pedagożka, socjoterapeutka, terapeutka pedagogiczna, certyfikowana terapeutka ręki. Współzałożycielka i trenerka fundacji EduKABE. Od kilku lat prowadzi zajęcia z zakresu wyznaczania dziecku granic w oparciu o szacunek i zrozumienie oraz szkoleń z zakresu zapobiegania przemocy i wykorzystywaniu seksualnemu.  Trenerka w zakresie bezpieczeństwa w Internecie. Edukatorka w ramach projektu: Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa i Łódzkiej Akademii Profilaktyki Społecznej Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi. Trenerka edukacji seksualnej w Fundacji SPUNK. Współtwórczyni „Karty do diagnozowania gotowości szkolnej” i przewodnika dla nauczycieli „Wychowanie do życia w cyfrowym świecie”, jak również podręcznika dla nauczycieli „Nasz Łódź”. Ambasadorka kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. Trenerka w zakresie. „Bezpieczeństwo online dzieci i młodzieży z grupy ryzyka” w ramach projektu SocialWeb SocialWork koordynowanego przez niemiecką fundację Digitale Chancen.